Tato stránka je součástí webu Slavkuv.net Nejste přihlášeni   [ Přihlásit se | Registrovat ]

Přezdívka:    Heslo:       Skrýt

  To je báječné, že voní jako nějaký mrtvý chlap. Nápadníky budeš odrážet holí.
Michel (o bundě), 3-18
Hlavní strana
Epizody
Herci
Galerie
Download
Rozhovory a články
Kdopak to mluví?
Stars Hollow
Herci v jiných rolích
Titulky
Knihy
Soundtrack
DVD
Různé
Příběhy fanoušků
Jiné stránky

Povídací místo
O stránkách
 Předcházející | Seznam epizod | Následující
Paris is Burning
    Informace a popis     Fotogalerie     Související    
Český název: Hoří Paříž
Číslo epizody: 11 (11. epizoda 1. série)
Premiérově vysíláno: 11. ledna 2001
Scénář: Joan Binder Weiss
Režie: David Petrarca
Hostující herci:
Scott Cohen (Max Medina)
Liza Weil (Paris Gellerová)
Ann Gillespie (paní Geller)
Chad Michael Murray (Tristan DuGray)
Teal Redmann (Louise Grantová)
Shelly Cole (Madeline Lynnová)


Obsah (od Slávka):

Když Gilmorova děvčata procházejí centrem Stars Hollow, Lorelai si všimne nabízených štěňat hledajících nový domov a hned zvažuje adopci psa. Rory jí však spolu s Lukem, který jde okolo, připomíná, že zrovna ona není ten typ, který by se měl starat o zvířata. To navíc dokládá historkou o jednom křečkovi. Lorelai se tak prozatím musí vzdát snu o tom vlastnit svého zvířecího miláčka.

Ten večer mají Lorelai a Max rande a večeří u Maxe doma. Lorelai si u něj všimne písemek, a když už nepomáhá s jídlem, nevážně navrhne, ať dá Rory rovnou A. To se ale Maxovi nezdá fér kvůli ostatním studentům, jejichž matky s ním zrovna nejsou na rande. Lorelai jeví zájem o jeho knihu Marcela Prousta a Max jí knihu půjčí. Jídlo je na stole, ale večeře se zvrhne a oba zamíří do ložnice, tentokrát nikým nerušeni.

Lorelai se domů vrátí až v jednu ráno, kde na ni Rory stále čeká. Zabavila se domácím úkolem a pětkrát jí volal Dean.

Rory během hodiny angličtiny naslouchá Madeline a Louise, které se baví o Maxovi a hádají, jestlipak má přítelkyni a co by ona musela být zač. Do diskuse přispěje i Paris, o které zrovna mluví celá škola, protože se její rodiče rozvádějí.

Emily chce během páteční večeře vědět, jestli se Lorelai chystá na chiltonský každoroční Den rodičů. Ta o podobné akci nemá ani tušení, protože stále ještě nezačala číst Chiltonské noviny. Emily se nabídne, že by šla místo ní, ale to Lorelai s vyhlídkou na tuto představu odmítne s tím, že tam půjde sama.

Lorelai se připravuje na další schůzku s Maxem. Ten přijde přesně, ale Lorelai stále ještě není připravena, a tak pošle Rory, aby mu otevřela. Stát tváří v tvář svému učiteli angličtiny mimo školu pro ni není zvlášť pohodlné a ani Max se necítí ve své kůži. Oba uklidní, když si to vzájemně přiznají, a Max navrhne, aby ho Rory mimo oslovovala křestním jménem. To se Rory zdá neuctivé, tak si alespoň dají smyšlená křestní jména (Rebecca a Norman).

Zatímco si Rory si čte v bistru, dorazí sem Sookie s Jacksonem a znovu se spolu dohadují. Jackson odejde a vystřídá ho Lorelai, která si nese své staré a tupé brusle na společné bruslení s Rory. Luke je takto nemůže vidět a nabídne se, že se o brusle postará. Rory navrhne, aby s sebou přibraly Maxe a Lorelai je překvapena, že svého učitele oslovuje křestním jménem.

Když se později začne Sookie vyptávat na Maxe, Lorelai tvrdí, že si není jistá, že jsou pro sebe ti praví. Vadí jí, že Rory začíná Max přirůstat k srdci a uvažuje, že by se s ním měla rozejít dřív, než by ji to mohlo zranit. Podaří se jí dát Sookie ránu pod pás, když jí uklouzne, odkdy je ona expertem na vztahy, když žádný dlouho neměla. Sookie přijme Lorelainy omluvy, ale je vidět, že se jí poznámka dotkla.

Max natrefí na Rory na chodbě Chiltonu a zeptá se jí, jestli Lorelai přijde na Den rodičů. Je nervózní z toho vyptávat se Rory, a ještě k tomu na veřejnosti, ale není s Lorelai v kontaktu již několik dní.

Zprávy o rozvodu rodičů Paris se ve škole drží a Rory je jí přes všechno Parisino chování líto. Ale vypadá to, že se časy začínají měnit, když i Madeline a Louise Rory pozdravily. Když se Rory baví s mámou o škole, Lorelai přijde s tím, že možná na Den rodičů nepůjde a vymlouvá se na práci. Chce, aby Rory vrátila Maxovi Prousta a ta z toho vyvodí, že se s ním chce Lorelai rozejít. Neudá žádný důvod a Rory je z jejího nedospělého chování naštvaná a odmítne mu knihu zanést.

Lorelai se do školy přeci jen vydá a na první Roryinu hodinu musí jít hned k Maxovi. Když skončí, počká, až všichni odejdou, aby si ním mohla promluvit. Po chvíli je již Maxovi jasné, že se s ním chce Lorelai rozejít, a nechápe to. Argumentují a argumentují, dokud je nepřemůže vzájemná přitažlivost a nezačnou se líbat. A právě v tom okamžiku je uvidí Paris a ihned to rozhlásí po celé jídelně, kde je i Rory. Když sem Lorelai přijde, Rory je na ni rozzlobená, vždyť se s ním chtěla rozejít. Lorelai nechápe, jak je mohla Paris vidět, a je jí líto, že se to stalo. Vysvětlí jí, že plánovala ukončit jejich vztah, protože nechtěla, aby to ji, Rory, zranilo.

Incident nezůstal utajen ani před Emily a ta ještě před podáváním páteční večeře vyčítá Lorelai její chování.

Paris má ve škole narážky a Rory to namíchne a řekne jí svoje. Jak příjemně asi Paris bylo, když si celá škola povídala o rozvodu jejích rodičů a jak asi teď musí být jí, Rory. Paris přizná, že jí to nebylo příjemné a chtěla odvrátit pozornost někam jinam a obě dokonce uzavřou vratké příměří. Rory jí nabídne, že když si bude chtít s někým promluvit, že se na mi může obrátit, za což je Paris ráda, ale přirozeně to otevřeně nepřizná.

Jackson přijde do hotelu a očekává, že se opět strhne výměna názorů mezi ním a Sookie. Místo toho ho ale Sookie pozve na rande a on přijímá.

Když se Lorelai a Max setkají a vyříkají si, co se stalo, vyjde najevo, že ve skutečnosti to byla Lorelai, kdo se bál, že bude zraněn. Historka s polibkem se dostala až k řediteli Charlestonovi a Maxovo místo je ohroženo. Neví, co dělat a řekne, že možná potřebují více času, být chvíli od sebe, aby vyřešili, jak to bude dál. Tím se naplní Lorelainy největší obavy.

Když se Rory vrátí ten večer domů, najde svoji mámu plačící v posteli.


0
TOPlist
© 2006–2018 Slávek Müller