Tato stránka je součástí webu Slavkuv.net Nejste přihlášeni   [ Přihlásit se | Registrovat ]

Přezdívka:    Heslo:       Skrýt

  Pojď sem, máš na čele špínu. Ach, kdepak, to je znamení ďábla. Promiň.
Lorelai (k Rory), 3-05
Hlavní strana
Epizody
Herci
Galerie
Download
Rozhovory a články
Kdopak to mluví?
Stars Hollow
Herci v jiných rolích
Titulky
Knihy
Soundtrack
DVD
Různé
Příběhy fanoušků
Jiné stránky

Povídací místo
O stránkách
 Předcházející | Seznam epizod | Následující
Rory's Dance
    Informace a popis     Fotogalerie     Související    
Český název: Roryin ples
Číslo epizody: 9 (9. epizoda 1. série)
Premiérově vysíláno: 20. prosince 2000
Scénář: Amy Sherman-Palladino
Režie: Lesli Linka Glatter
Hostující herci:
Chad Michael Murray (Tristan DuGray)
Jared Padalecki (Dean Forester)
Kyle Gibson (Jacob)
Liz Torres (slečna Patty)
Liza Weil (Paris Gellerová)
Teal Redmann (Louise Grantová)
Shelly Cole (Madeline Lynnová)
Kay Freeman
Maybin Hewes


Obsah (od Slávka):

Je pátek, Richard je v Praze, a Lorelai a Rory tak večeří jen s Emily. Ta se z Chiltonských novin dozvěděla o chystaném večírku. Rory však nemá v úmyslu tam jít. Emily nechápe, proč by neměla a obviňuje Lorelai z toho, že Rory vede k tomu, aby večírky pohrdala. Lorelai toto nařčení odmítá. Když jsou děvčata v autě na cestě domů, Lorelai chce vědět, proč Rory nechce na večírek. Myslí si, že tím důvodem je strach. Přesvědčí ji, aby nezavrhovala něco, co ještě nezkusila a zúčastnila se. A aby se zeptala Deana, jestli s ní půjde.

V tomto je s ní zajedno i Lane. Rory se obává, že by mohl pozvání odmítnout. Lane ji přinutí, aby se ho šla ihned zeptat. Rory posbírá odvahu, jde za ním do obchodu a zeptá se. Dean se sice večírků neúčastní, protože je nemá rád, ale souhlasí, že s ní půjde. Rory je tak nadšená, že mu dá pusu.

Později, když Lorelai provádí úpravy na Roryiných šatech, jí volá Emily a chce po ní, aby jí udělala spoustu fotek z této celoživotní události, když tam nebude, aby to sama viděla. Nakonec si vynutí, aby byla na sobotu pozvána a viděla Rory, až bude odcházet na večírek.

Rory stojí v řadě na lístky na slavnost a Tristan se beznadějně snaží zjistit, s kým půjde. Tvrdí, že ji chtěl pozvat sám. To mu Rory nezbaští. Paris ji zaslechne a odmítá uvěřit, že by mohla přijít s někým lepším, než je Tristan.

Sobotní noc je tu a Rory to sluší. Emily dorazí do Lorelaina domu i s fotoaparátem a myslí si, že jsou Roryiny šaty koupené, protože vypadají dost dobře. Když se Rory pokusí odejít, Emily jí odmítne pustit - jen ať Dean přijde ke dveřím, jak se sluší a patří. Ten mezitím troubí a troubí (jak bylo domluveno) a troubí, dokud se nerozhodne jít ke dveřím, za kterými na něj číhá Emily. Po krátkém vzájemném představení Rory a Dean rychle odcházejí a nechávají Lorelai s Emily o samotě. Lorelai nemůže kvůli bolesti v zádech vstát z gauče, a tak se Emily rozhodne u ní zůstat.

Při cestě na večírek přepadnou Rory obavy a mluví o tom, že by tam možná neměli chodit. Dean ji nepřemlouvá a chce se přizpůsobit tomu, jak se Rory rozhodne. Když jí ale řekne, že vypadá úžasně, Rory má najednou pocit, že to přese všechno nemusí být tak špatný večer. Když dorazí na místo, Dean navrhne, aby si šli (jen krátce) zatančit. Dean upoutá pozornost Chiltonských dívek, Louisy a Madeline, které s ním nestoudně flirtují, dokud se Dean nepřitiskne blíže k Rory, čímž dá jasně na jevo, že je zadaný. Zatímco tančí, Tristan je z dálky pozoruje. Dean Rory políbí.

Dean jde pro něco k pití a Parisin partner se marně snaží vyzvat Rory k tanci, stejně jako získat na ni telefon. Rory se jeho chování diví - vždyť je tu s Paris - a on přizná, že je její bratranec. To Rory pobaví.

Po nějakém čase Dean navrhne, aby už odešli, dali si někde kávu a prošli se. Rory souhlasí a Dean odejde pro kabáty. Mezitím se Paris dožaduje po odpovědi, kolika lidem řekla, že přišla se svým bratrancem. Stále zvyšuje hlas, až ji slyší úplně všichni v sále. Když si toho všimne, odejde pryč. Mezitím se Dean vrací s kabáty a narazí na Tristana. Během jejich slovní šarvátky přijde Rory. Dean a ona odcházejí, ale Tristan jim zastoupí cestu. Dean jej odstrčí. Přítomní přihlížejí dalšímu představení, ale rvačka se nestrhne a Dean s Rory odejdou.

Lorelai leží na gauči a skoro spí. Emily ji přikryje a Lorelai jí v polospánku poděkuje. Emily je dojatá.

Mezitím Rory a Dean popíjejí kávu, prochází se po Stars Hollow a hovoří o dnešní události. Rory neví, jak má vzít to, že jí její kluk bránil čest. Když vysloví, že je jejím přítelem, snaží se to zamluvit, protože doopravdy neví, jaký vztah mezi nimi je, ale nakonec se oba k vzájemné spokojenosti domluví, že je Dean jejím klukem. Taneční studio slečny Patty je otevřené a oni zajdou dovnitř. Dean vezme Rory kabelku a zjišťuje, že je pěkně těžká - Rory s sebou vždycky nosí knihu. Stráví zbytek večera čtením a líbáním, až nakonec odpadnou a usnou tam. Ráno je tam objeví slečna Patty a ostatní tanečnice. Vzbudí je a Rory je zděšená, že usnuli a má se k odchodu. Dean chce jít s ní a pomoci to Lorelai vysvětlit, ale to Rory odmítne a běží domů.

Emily vzbudí Lorelai, že je půl šesté a Rory ještě není doma. Obě panikaří, když vtom jim volá Patty a objasňuje jim, co se stalo. To Lorelai trochu uklidní, narozdíl od Emily, která si myslí, že bude Rory těhotná a vzpomíná na to, jak to bylo s Lorelai. Rory se přiřítí domů a Emily je nechá o samotě. Rory se omlouvá, že byla přes noc pryč, prostě zaspali. Omlouvá se Lorelai, za muka, která musela zažít, když zjistila, že se její dcera nebyla celou noc doma. Ujistí ji, že těhotná není. Rory odejde do svého pokoje, naštvaná na mámin nedostatek důvěry v ní, a Lorelai se posadí v kuchyni a pláče.


0
TOPlist
© 2006–2018 Slávek Müller